Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 2 людини

Інформація для батьків

Дата: 12 червня 2020 о 11:51, Оновлено 1 листопада 2023 о 08:58
Автор: Нікула А. В.

  Додаток № 1

Засідання педагогічної ради

від 20.06.2023 року

Протокол № 13

Аналіз освітнього процесу за

2022/2023 навчальний рік

Директор                Антоніна     НІКУЛА

Планування діяльності закладу освіти

        Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України №55 від 28.01.2005року «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів» та  №178 від 23.03.2005 року «Про затвердження примірного Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю», відповідно до п. 95 «Положення про загальноосвітній навчальний заклад», затвердженого постановою КМУ від 27.08.2010 № 778, директор зобов’язаний щорічно звітувати про виконану роботу протягом навчального року.

   Освітній процес сплановано у відповідності з нормативними вимогами. Є в наявності установчі документи, Статут (затверджено на  сесії  Лівинецької сільської ради 13 серпня 2021 року № 124 - 07/8/2021), Стратегію розвитку закладу на 2021/2026 роки затверджено на засіданні педагогічної ради від 13.01.2022, протокол № 4 (Внутрішня система забезпечення якості освіти. Моніторинг забезпечення якості освіти). Документи затверджено в установленому порядку. Освітня програма на 2022/2023 н. р.  погоджена на засіданні педагогічної ради від 31.08.2022 (протокол № 1) та засіданні ради ліцею від 31.08.2022 (протокол № 1).

Мережа класів та контингент учнів

Педагогічним колективом закладу освіти проведено певну роботу щодо збереження і розвитку шкільної мережі.

На початку 2022/2023 навчального року у закладі було відкрито 10 класів, із них 1-4-х - 3 класи, 5-9-х – 5 класи, 10-11-х – 2 класи. Мова навчання – українська. Станом на 05.09.2022 кількість учнів становила 133 особи. Середня наповнюваність учнів у класах складала – 13 осіб.

Упродовж року із закладу вибула 1 учениця в 5 класі. У зв’язку із запровадженням військового стану, на дистанційну форму навчання приєднувалося  10 учнів, 4 навчалися  в Україні, 6 навчалися    з- за кордону.  Кількість учнів на кінець навчального року становить - 132 учні.

Для забезпечення своєчасного й у повному обсязі обліку дітей шкільного віку та учнів, на виконання ст. 53 Конституції України,  ст. 13, 665 Закону України «Про освіту», ст.37 Закону України «Про повну загальну середню освіту», ст. 19 Закону України «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей   шкільного віку та учнів», керуючись п.п.3.6. ч.1ст.32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  з метою контролю за здобуттям учнями повної загальної середньої освіти в мікрорайоні Зеленецького ліцею вчителями  було проведено облік дітей та підлітків шкільного віку, організовано роботу щодо охоплення навчанням дітей шкільного віку, які проживають за територією обслуговування закладу. 

Адміністрацією та педагогічним колективом закладу:

- складено список дітей  майбутніх першокласників на  2022/2023 навчальний рік;

- складено та подано до гуманітарного відділу  статистичні звіти за затвердженими формами про кількість дітей і підлітків шкільного віку території обслуговування;

- складено та подано до відділу освіти статистичний звіт Форма № 77-РВК.

Кадрове забезпечення

    Кадрове забезпечення здійснено у відповідності з навчальним планом. Заклад на 100% забезпечений вчителями.

    Освітній процес здійснюють 20 педагогів, з них 2 - мобілізовані.

    17 вчителів мають вищу освіту та працюють за фахом.

    11 вчителів за наслідками атестації мають вищу категорію.

    1 – «спеціаліст І категорії».

    2 – «спеціаліст ІІ категорії».

    8 – «спеціаліст».

    Вчителів-методистів – 4.

    Старших вчителів – 6.

У закладі упродовж 2022/2023 навчального року працювало 4 вчителів, що отримують пенсію за віком.

    Таким чином, в закладі проводилась системна робота по забезпеченню освітнього процесу кваліфікованими кадрами, проводилась робота з соціального захисту учителів. У наступному навчальному році слід посилити роботу з питань:

- 100%-го забезпечення закладу педагогічними кадрами відповідно до фаху;

- працювати в напрямку омолодження педагогічного колективу;

- працювати в напрямку забезпечення соціального захисту вчителів;

- знаходити можливості для матеріального стимулювання якісної роботи педагогів.

    З метою підвищення кваліфікації керівних та педагогічних кадрів складено перспективний план проходження вчителями курсів підвищення кваліфікації. У 2022 році курсову перепідготовку дистанційно  пройшли всі вчителі,  у І півріччі 2023 року курсову перепідготовку дистанційно  пройшли 14 педагогів, а вчитель англійської мови Унгурян – Катасонова Т.Д. взяла участь у навчальному курсі «Викладання та навчання у важкі часи», який проводився за підтримки Міністерства освіти і науки України та Британської Ради в Україні в м. Варшава.

Адже в умовах розбудови  національної школи України важливе місце займає робота щодо вдосконалення педагогічної майстерності вчителів. Оновлення змісту, форм і методів навчання, посилення ролі атестації є суттєвим фактором досягнення ефективності навчання і виховання учнів.

  Згідно з річним планом роботи  спланована робота педагогічного колективу щодо атестації педагогічних працівників.

  Директором закладу  виданий наказ  про організацію та проведення атестації, в якому обумовлюється  кількісний і персональний склад атестаційної комісії згідно з Положенням про атестацію, попередньо погоджений  з профспілковим комітетом.

  На початку атестаційного періоду створені умови для успішного проведення атестації, розроблені та затверджені заходи з підготовки та проведення атестації. Згідно плану заходів з проведення атестації педпрацівників здійснено:

  • коригування плану атестації на рік;
  • проведено робочі засідання шкільної атестаційної комісії.

  З метою ознайомлення педагогічних працівників із Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників провели  атестаційний конгрес «Атестація в запитаннях та відповідях», на якому кожен учитель не тільки ознайомився із Типовим положенням, але й отримав відповіді на ті запитання, які його цікавили з питань атестації.

2022/2023 навчальному році - атестацію пройшли:

Нікула А.В., вчитель початкової школи,  Мірча Т.Л. – вчитель зарубіжної літератури,  Тодорчук Д.Г. – вчитель математики, Бабій Т.М. – вчитель хімії та біології, Ряба І. В. - вчитель початкової школи.

    Щорічно видаються накази з питань атестації, які доводяться до відома працівників під особистий підпис, ведуться протоколи засідань атестаційної комісії. Книга протоколів засідань атестаційної комісії оформлена відповідно до вимог ведення ділової документації.

   Всі атестаційні матеріали оформлюються своєчасно та якісно відповідно до вимог. У наявності оформлені відповідно до вимог атестаційні листи педагогічних працівників, один примірник яких зберігається в особових справах.

    У 2022/2023  навчальному році вчителі закладу продовжили працювати над вирішенням проблеми «Формування  інноваційного освітнього середовища на основі педагогіки партнерства в умовах реалізації компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризму».

    Велике значення для вирішення даної проблеми має методична та виховна робота, центром якої стала робота педагогічної ради, на засіданнях педради розглядалися такі питання:

  • Про обсяг домашніх завдань та правила ведення класного журналу.
  • Про оцінювання результатів навчання учнів 1 – 4 класів ЗЗСО
  • Про власну систему оцінювання результатів навчання учнів 3 – 4 класів та правила переведення власної шкали оцінювання до системи оцінювання, визначеної законодавством
  • Про оцінювання навчальних досягнень учнів із спецкурсів «Географія України» та «Історія Голокосту»
  • Про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів з української мови та літератури
  • Принцип дитиноцентризму у роботі сучасного закладу освіти
  • Про затвердження орієнтовного плану підвищення кваліфікації педагогічних працівників на 2023 рік.
  • Про визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічними працівниками за 2022 рік.
  • Про  якість знань і навчання школярів, управління педагогічним персоналом у І семестрі 2022/2023 навчального року і завдання на ІІ семестр щодо поліпшення контролю керівництва закладом, забезпечення рівнів навчальних досягнень учнів.
  • Про стан викладання, рівень навчальних досягнень учнів з інформатики.
  • Про стан викладання, рівень навчальних досягнень учнів з фізики.
  • Компетентнісний підхід – основа освітнього процесу в НУШ.
  • Про стан дотримання техніки безпеки в закладі освіти.
  • Партнерська взаємодія школи і сім’ї, підтримка дитини в освітньому середовищі.
  • Про стан викладання, рівень навчальних досягнень учнів з англійської мови.
  • Про стан викладання, рівень навчальних досягнень учнів з мистецтва.

У 2022/2023 навчальному році організовано роботу таких МО: вчителів початкових класів (керівник Перепелюк А.В.), вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін (керівник Фишко Г.Г.), вчителів природничо-математичних дисциплін (керівник Тодорчук Д.Г.), вчителів художньо-естетичного циклу та основ здоров’я (керівник Мірча Т.Л.), класних керівників (Ряба І.В.)

    У закладі працює методичний кабінет, де зібрано і систематизовано нормативні документи з питань організації навчально-виховної роботи, допоміжні науково-методичні матеріали з питань освіти, психолого-педагогічна література та матеріали з досвіду роботи вчителів. Методичний кабінет оснащено комп'ютерною технікою. Наявність методичного кабінету значно впливає на підвищення кваліфікаційного рівня педагогічних працівників.

    Інноваційна освітня діяльність закладу харак­теризується пошуком нових і вдосконаленням іс­нуючих концепцій, принципів, підходів до осві­ти, суттєвими змінами в змісті, формах і методах навчання, виховання, управління освітнім процесом. Невід'ємною складовою роботи є контроль ефективності впровадження інноваційних педагогічних техно­логій у навчальний процес.

   Робота методичних об’єднань  максимально спрямована на формування професійної педагогічної та соціально-психологічної культури педагогів, розширення і поглиблення знань, впровадження в практику роботи інноваційних технологій.

  На засідання МО розглядаються  нормативно-правові документи забезпечення процесу викладання предметів, матеріали моніторингу якості освітнього процесу.

       Організація та реалізація освітнього процесу в навчальному закладі здійснюється відповідно до робочого навчального плану, що розроблений педагогічним колективом. Інваріативний компонент плану забезпечує умови для повноцінної загальної середньої освіти та всебічного розвитку учнів.

    Гранично допустиме навчальне навантаження учнів встановлено відповідно до вимог Закону України «Про загальну середню освіту» з урахуванням санітарно-гігієнічних норм.   Варіативну складову навчального плану закладу освіти визначено самостійно, враховуючи особливості організації освітнього процесу та індивідуальні освітні потреби учнів, особливості регіону, рівень навчально-методичного та кадрового забезпечення закладу і відображено в навчальному плані закладу освіти.

Навчальний час, передбачений на варіативну складову, використовується на підсилення предмету інваріантної складової  навчального плану, а саме:

у 10-11 класах профільним  предметом є історія України.

Додаткові години на підсилення вивчення навчальних предметів:

українська мова - 4, 8,  10, 11 клас – по 1 год;

математика - 10, 11 клас – по 1 год.

   Розподіл годин на вивчення тієї чи іншої теми навчальної програми з української мови, математики здійснюється вчителями самостійно. Розподіл годин фіксується у календарному плані, який погоджується директором закладу освіти чи його заступником. Вчитель зазначає проведені уроки у частині класного журналу, відведеного для предмета, на підсилення якого використано зазначені години.

Спецкурси:

«Історія Голокосту» (10-11класи) – по 1 год.;

«Географія України» (10 клас) – 1 год.

    Під час перевірки виконання навчальних програм були проведені співбесіди з вчителями, перевірено ведення класних журналів.

Результати перевірки показали, що виконання навчальних програм в 1-11-х класах у межах часу, відведеного робочим навчальним планом закладу освіти на навчальний рік на вивчення предметів (кількість годин за програмою та фактична кількість використаних годин) практично співпадає, а саме:

-   у 1-11-х класах навчальні програми з усіх предметів виконано в повному обсязі, відхилень від навчальних програм не виявлено;

-  обов’язкова кількість тематичних оцінювань з усіх навчальних предметів, що визначена чинними навчальними програмами, дотримана, тематичне оцінювання рівня навчальних досягнень учнів за формою проведення було: усним, письмовим, різнорівневим тестуванням, практичною роботою відповідно до специфіки навчальних предметів;

-  кількість обов’язкових лабораторних, практичних чи інших робіт (дослідів), передбачених чинними програмами з навчальних предметів, дотримана;

-варіативна складова робочого навчального плану закладу освіти на 2022/2023 навчальний рік  в 1-11-х класах виконана.

Виконання навчальних планів та програм за 2022/2023 навчальний рік проаналізовано   та узагальнено в наказі  від 08.06.2023 №72.

Інваріантна і варіативна складові робочого навчального плану використані повністю.     Вчителі забезпечили виконання вимог програм щодо:

- проведення контрольних, лабораторних, практичних, творчих робіт;

- оцінювання результатів освітньої діяльності учнів;

У відповідності з річним планом, перевіркою адміністрації були охоплені всі навчальні предмети і всі вчителі. Директор та заступник директора проводили педагогічні спостереження за якістю викладання уроків.

Таким чином, робота з реалізації освітньої програми та навчального плану повністю завершена. У наступному навчальному році слід звернути особливу увагу на раціональність розподілу годин інваріантної і варіативної складової робочого навчального плану з урахуванням профільності і допрофільності навчання.

Впровадження мовного законодавства

У 2022/2023 навчальному році в закладі освіти реалізовувалися практичні заходи щодо впровадження мовного законодавства, закріплення статусу української мови як державної.  Відповідно до вимог статті 10 Конституції України  систематично проводилася робота щодо забезпечення державної політики всіх рівнів та дотримання чинного законодавства.  Освітній процес здійснювався державною мовою.

Основними найважливішими напрямки діяльності педагогічного колективу закладу освіти були:

- створення національної системи виховання та освіти, орієнтованої на духовно вільну, творчу, гармонійно розвинену особистість національно свідомих громадян;

-забезпечення умов для постійного перебування школярів під впливом духовної культури українського  народу з метою розкриття та розвитку їх природних здібностей;

- залучення дітей раннього віку до культури та історії свого народу;

- створення умов для перебування учнів під безпосереднім формуючим впливом україномовного середовища;

- здійснення естетичного та емоційного розвитку дітей засобами народного мистецтва  та різноманітних видів усної народної творчості;

- заклад освіти проводить набір дітей в 1-й клас лише з українською мовою навчання;  

- заклад працює за робочим навчальним планом з українською мовою навчання;                           

- державною мовою викладаються всі навчальні дисципліни інваріантної та варіативної складової  навчального плану закладу освіти  мову;

- всі члени педагогічного колективу  володіють державною мовою на належному рівні  та постійно працюють над підвищенням культури українського мовлення, через систему самоосвітньої роботи;

-діловодство та ведення шкільної документації, взаємовідносини з державними, громадськими організаціями ведеться виключно державною мовою;

- державною мовою проводяться засідання педагогічної ради, ради закладу, виробничі наради;

- тексти оголошень і повідомлень  виконуються українською мовою;

- інтер’єр та оформлення шкільного приміщення, навчальних кабінетів здійснюється державною мовою;

- у всіх класних кімнатах представлено національну символіку, український колорит;

- постійно діють виставки до Дня народження українських письменників та поетів;

- з метою національної-патріотичного виховання, усвідомлення своєї етнічної спільноти, утвердження національної гідності, виховання любові до рідної землі, свого народу, проводяться різноманітні виховні заходи: конкурси, українські ігри та козацькі забави тощо.

Таким чином, проводиться спланована системна робота щодо впровадження мовного законодавства. В наступному навчальному році слід продовжити розпочату роботу і звернути особливу вагу на раціональність розподілу годин української мови у варіативній складовій робочого навчального плану.

Управлінська діяльність

     У річному плані роботи чітко сплановано роботу всіх ланок освітнього процесу, в серпні місяці складено розклад уроків, гуртків, факультативів, план роботи методичної ради, плани методичних об’єднань.

     Календарні плани складено відповідно до державних програм.

     Складено графіки чергування адміністрації, вчителів та учнів, графіки проведення  предметних тижнів, декад та олімпіад. Календарне планування освітнього процесу здійснюється вчителями під контролем адміністрації відповідно до навчальних планів та програм.

      Згідно плану роботи регулярно проводяться наради при директорові, методичні та оперативні наради з оглядом науково-методичної літератури.

      Складено перспективний план вивчення стану викладання навчальних предметів на  5 років. За   2022/2023 навчальний рік перевірено і вивчено стан викладання і якість знань з української мови та літератури,  інформатики, фізики, англійської мови, мистецтва, біології та основ здоровя.

      Велике значення для забезпечення процесу морального виховання є здійснення внутрішнього контролю, його якості, науковості.  Здійснюється тематичний, фронтальний, попереджувальний, класно-урочний, класно-узагальнюючий контроль. За 2022/2023 навчальний рік контролювалося:

  • правильність ведення ділової документації;
  • дотримання єдиного орфографічного режиму;
  • стан викладання предметів;

     -    класно-узагальнюючий    контроль  в 9 та 5  класах;

    Всі матеріали, одержані під час здійснення контролю, висвітлювалися, обговорювалися на МО, нарадах при директорові, педагогічних радах, писались узагальнюючі накази, ставились на контроль, вказувалась дата виконання чи повторного контролю, за умови виконання рішення, питання знімалось з порядку дня. Така система внутрішнього контролю допомагає створити чітку, налагоджену систему роботи педагогічного, учнівського і батьківського колективів у вирішенні єдиної справи – виховання і озброєння учнів умінням працювати самостійно, оволодіваючи багатствами, які виробило людство. 

       У   2022/2023  н.р. учні закладу  брали участь  у  2  етапі  Всеукраїнських учнівських  олімпіад  з  базових  дисциплін та зайняли призові місця – Берляк Юлія – 10 клас – ІІІ місце Історія України, Бойчук Максим – 7 клас  - ІІІ місце – математика, Сорочан Андрій – 9 клас – ІІ місце – інформаційні технології . Учні закладу брали участь у Всеукраїнських олімпіадах «Всеосвіта» з різних навчальних дисциплін.

Навчальна діяльність учнів та педагогічного колективу

     За підсумками 2022/2023 навчального року  5 учнів стали відмінниками навчання: Сорочан Катерина,  Квасніцка Юлія – 6 клас,  Моргуляк Станіслав – 5 клас, Сорочан Андрій,  Бойчук Анастасія – 9 клас.

    Турбує те, що невстигаючих учнів  є 25 учнів: Балацький василь, Самохвалов Андрій – 5 клас, Субаш Давид, Тодорчук Анастасія, Задорожняк Василь, Семенюк Анастасія – 6 кл.,  Анатій Анастасія, Гушуватий Михайло, Панцерний Василь, Попов Максим, Швець Олександр – 7 клас; Ганчуляк Максим, Моргуляк Володимир, Печеряга Євген, Мала Марія, Тодорчук Тетяна, Швець Сергій, Шкурак Максим - 8 кл., Куницький Дмитро – 9 кл., Ганчуляк Іван, Молдован Едуард, Сандуляк Олександр, Третяк Анастасія, Сандуляк Денис  - 10 кл., Павлюк Юрій – 11 клас. З даними учнями вчителі – предметники провели додаткові консультації, склали план роботи на літні канікули.

    Згідно моніторингу навчальних досягнень учнів за І семестр 2022/2023 н.р. – середній бал  становив 7,5 якість знань – 64 %., за рік  середній бал  становить 7,7 якість знань – 64 %.  Рейтинг класів по закладу: І місце – 5 клас - середній бал  становить 8,1 якість знань – 76 %, ІІ – місце – 9 клас - середній бал  становить 8,2 якість знань – 70 %, ІІІ місце – 6 клас - середній бал   8,0 якість знань – 70 %. За І семестр  проведено 22 директорські контрольні роботи, за результатами яких видано виробничий наказ від 21.12.2022 р. № 140, за ІІ семестр -  26 директорських контрольних робіт,  виробничий наказ від 31.05.2023 р. № 68.

      Результати  відвідування учнями за рік дирекцією перевірено  та проаналізовано. Враховуючи, що учні навчалися 32 тижні очно, а 19 днів – дистанційно,  пропущено  1030 днів: з них: по хворобі 732 дні, по поважній причині 187, без поважної причини 111 днів. Тому першочерговим завданням класних керівників залишається контроль за відвідуванням учнями занять.  Кожного дня з’ясовувати причини відсутності учня, вимагати пояснення від батьків, особливу увагу звертати на учнів «Групи ризику».

   Заклад повністю забезпечений навчальними програмами, рекомендованими Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України щодо вивчення усіх предметів. Бібліотечний фонд становить 15468 примірників, у тому числі: фонд підручників - 6403 примірники, фонд художньої літератури - 8975 примірники. Фонд  бібліотеки поповнюється підручниками для 1-11 класів та художньою літературою. Забезпечення підручниками учнів 1-11 класів становить 85 %.

    У бібліотеці в наявності книги обліку, які оформлені відповідно до вимог ділової документації.

    Бібліотечний фонд ефективно використовується педагогічними працівниками та учнями 1-11 класів під час здійснення освітнього процесу та у позакласній роботі.

Виховна та позакласна робота

    Адміністрацією закладу велика увага приділяється  створенню системи виховної роботи.

    Основним напрямком роботи класних керівників є всебічний розвиток дитини, реалізація її нахилів та здібностей у різних сферах діяльності.

    Для досягнення цієї мети протягом навчального року педагоги активно співпрацюють з батьками учнів.

   У 2022/2023 навчальному році було   проведено такі заходи:

свято першого дзвоника, Міжнародний день Миру, День учителя, операція «Турбота», акції «Підтримка української армії – це наша спільна справа»; «Запали свічку», «Ангели пам’яті», «16 днів проти насилля»,  «Допоможи зимуючим птахам», місячники військово - патріотичного виховання, охорони праці, всеукраїнський місячник шкільних бібліотек, свято Миколая, День пам’яті жертв Голокосту, День Державного Герба, День пам’яті воїна – інтернаціоналіста С. Нікули, День Безпечного інтернету, День українського добровольця, Всесвітній день води, поезії, Землі, День прикордонника, День Чорнобиля, День примирення, День цивільного захисту, День Біблії, День Героїв України, День Матері, День Європи, День захисту дітей.

    В умовах воєнного стану  виховна діяльність ліцею здійснювалася і в дистанційній формі. Згідно плану виховної роботи ліцею  проводилися (по можливості) заплановані заходи. Для організації  заходів  було створено групи  у Viber. Результати роботи публікувалися на сторінці Зеленецького ліцею Лівинецької ТГ у Фейсбуку:

- віршований флешмоб «Спасибі, Вам захисники України!», «Я на Покрову свічку запалю», до Дня української писемності, всеукраїнський флешмоб- радіодиктант;

- всесвітній день доброти;

- участь у обласній  компанії «Каденюк – міць української нації»;

-відео до дня Гідності та Свободи;

- фотофлешмоб Дякую захисникам  та захисницям України;

 -відеопривітання з новим роком;

- віршований флешмоб «Різдвяну свічку запали»;

- міжнародний день Дякую;

- флешмоб до Дня Соборності України;

- відео до дня  памяті «Героїв Крут», кіборгів, до дня  пам'яті Героїв Небесної Сотні;

- онлайн - привітання «Зустріч з випускниками»;

- відео « Червоні маки на землі палають» до дня пам’яті та примирення;

- фотофлешмоб «Вишиванка – це любов»;

- онлайн – челендж «Цитую Біблію», «Біблійні вірші живуть у серцях»;

-  віршований флешмоб «Великдень»;

- відео до Міжнародного Дня Матері;

-  «Прощавай, початково школо!»  учнів 4 класу;

- екскурсії 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9 класи.

    У цьому навчальному році класними керівниками проведені предметні тижні, декади та відкриті виховні години.

Предметні тижні: тиждень початкових класів (класні керівники 1-4 класів);

- Шевченківський тиждень (вчителі- предметники);

-  тиждень знань з безпеки життєдіяльності (Агапій Т.С., класні керівники);

- тиждень фізики та інформатики (Агапій Т.С.,Сорочан М.М.);

-тиждень безпеки дорожнього руху (Агапій Т.С., Пуюл В.І., класні керівники);

-тиждень зарубіжної літератури та англійської мови  (Мірча Т.Л.,

Катасонова - Унгурян Т.Д);

- тиждень математики (Тодорчук Д.Г., Сорочан М.М.);

- декада природничо- математичного циклу (вчителі - предметники);

- тиждень правознавства та історії (Фишко Г.Г.);

-декада громадянської освіти (Агапій Т.С., класні керівники);

- тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності(Агапій Т.С., класні керівники)

- тиждень  художньо – естетичного виховання (вчителі – предметники);

- декада  фізики та інформатики (Агапій Т.С., Сорочан М.М.);

- всеукраїнський тиждень грошей (Агапій Т.С., Пуюл В.І., класні керівники);

    Класними керівниками проведено міжкласні години: «Мова моя барвінкова», «Європа наш спільний дім» -  (Перстинчик Л.М., -  2 клас), майстер-клас «Як правильно зав’язати хустку», «Треба мріяти завжди» (Ряба І.В., - 4 клас),  «Посвята учнів 5 класу у козачата» -  (Фишко Г.Г., - 5 клас), «Українська мова - код нації», «Вишивані обереги моєї родини»  -   (Перепелюк А.В.,- 3 клас),  «Українська хустка наш оберіг», «Безпечний інтернет»  - (Сорочан М.М.,- 6 клас), «Українська мова - мова солов’їна», «Чарівна краса вишиванки»  - (Никифоряк Ю.М.- 7 клас), «Краса в хустині нашій споконвічній», «Соборна моя Україно! - (Мірча Т.Л.,- 9 клас), «Козацькі забави», «Добро починається з тебе» -  (Банар М.В., - 10 клас), до Дня працівників освіти, «Моя професія – мій життєвий вибір»  – (Бабій Т.М., - 11 клас), «Шкідливий вплив тютюнопаління» -  (Тодорчук Д.Г., - 8 клас).

Досягнення у галузі освіти з виховної роботи  протягом 2022/2023 н. р.

1.Участь в обласній акції патріотичних відеороликів «Очима українця» до Дня Гідності та Свободи

Подяка Агапій Анастасії  за участь в обласній акції патріотичних відеороликів «Очима українця» до Дня Гідності та Свободи (керівник  заступник директора з виховної роботи Агапій Т.С.)

2.Участь у конкурсі «Осінні Барви Буковини - 2022»

 Диплом ІІІ ступеня  Агапій Анастасія  за роботу «Святе джерело», номінація «Архітектурна фотографія»( керівник  заступник директора з  виховної роботи Агапій Т.С.)

Сертифікат лауреата  Агапій Анастасія, номінація «Флора» ( керівник  заступник директора з виховної роботи Агапій Т.С.)

3.Участь у ІІІ Міжнародному уроці доброти

Сертифікат учасника учнів 4 класу ( класний керівник 4 класу Ряба І.В.)

 4.Участь в І етапу Всеукраїнського конкурсу «Земля -наш спільний дім».

Диплом ІІІ ступеня, «Сполох» колектив учнів екологічної просвіти (керівник, заступник директора з виховної роботи Агапій Тетяна Сергіївна)

5.Участь в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу з внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин»:

 ІІ місце  Агапій Анастасія, учениця 11 класу (керівник  - вчитель хімії Бабій Тетяна Миколаївна)

5.Участь у  обласному Міжнародному екологічному конкурсі «Душа села».

Дипломи І ступеня у обласному етапі Міжнародного екологічного конкурсу "Душа села", номінація "Один день з життя села" - Фрицак Діана, Дуркало Мар'яна, Друк Інеса, Чебан Марія, Банар Ольга.                                                                                Дипломи ІІІ ступеня у обласному етапі Міжнародного конкурсу "Душа села" номінація "Природні об'єкти села очима дітей" - Дуркало Мар'яна, Друк Інеса, Благодушко Ульяна.

6.Участь у Всеукраїнському творчому конкурсі «Квітучі Таланти»

І місце (жанр - образотворче мистецтво, назва роботи "Найрідніші обійми"),

II місце (жанр - образотворче мистецтво, назва роботи "Смерть ворогам") - Субаш Валерія, учениця 2 класу (керівник, заступник директора з виховної роботи Агапій Т.С.)

7.Участь у  творчому об‘єднанню "Перлина Мистецтва», Всеукраїнському творчому конкурсі "Мій Шевченко":

 І місце - Бойчук Анастасію (жанр - художнє читання, назва номеру "Мені тринадцятий минало") (вч. Никифоряк Ю.М.);

I місце - Павлюка Сергія (жанр - художнє читання, назва номеру "Мені тринадцятий минало") (кл.кер. Ряба І.В.);

ІІ місце  - Благодушко Ульяна (жанр - художнє читання, назва номеру "Вітер віє повіває") (кл.кер. Ряба І.В.);

ІІ місце -Дуркало Мар'яна (жанр - художнє читання, назва номеру "Туман, Туман долиною") (кл.кер Ряба І.В.);

ІІ місце  -Друк Інесса  (жанр - художнє читання, назва номеру "Вітер з гаєм розмовляє") (кл. кер. Ряба І.В.).

         З  метою  удосконалення  форм  і  методів  профілактичної  роботи  з  учнями навчального закладу, відповідно  до  річного  плану  роботи на 2022/2023 навчальний рік   організовано роботу  Ради    профілактики  правопорушень, на засіданнях якої розглядались питання відвідування учнями навчального закладу, організації педагогічної допомоги учням, залучення дітей до  роботи в гуртках, попередження правопорушень і злочинності, запобігання дитячій бездоглядності, протидії насильству та жорстокого поводження в сім'ї, залучення до роботи Ради профілактики правопорушень членів дитячої організації «Козацька Дума».

   В навчальному закладі відсутні учні, які знаходяться на обліку у відділі кримінальної міліції у справах дітей та внутрішнішкільному обліку.

     Всі вищезазначені напрямки  роботи щільно взаємопов’язані між собою та виконувалися згідно із планом  роботи навчального закладу на 2022/2023 навчальний рік, планами роботи класних керівників, шкільної бібліотеки, гуртків. Основні напрями роботи враховувались як при проведенні загальношкільних заходів, так і при проведенні індивідуальної роботи з учнями.

   Для реалізації  формування моральних якостей у дітей та підлітків, розвитку творчих здібностей, виявлення та підтримки талановитих та обдарованих учнів, організації їх змістовного дозвілля у 2022/2023 н.р. діяли гуртки:

«Ключі до відкриття талантів» - керівник гуртка Молдован Л.І.;

«Пошук» - керівник гуртка Фишко Г.Г.;

 «Спортивний» - керівник гуртка  Банар М.В.

    Вихованці гуртка «Спортивний»  взяли  участь у  конкурсі «Щедрий вівторок», «Пакунок натхнення», взяли участь у онлайн - руханці.

Нагороджено дипломом ІІ місце - за участь у спортивно-масовому заході громади «COOL GAMES», присвяченому Міжнародному дню захисту дітей.

Робота гуртка «Ключі до відкриття талантів».

1.Участь у Міжнародному конкурсі дитячої листівки «Дітям світу – сонце й мир» - І місце  Мельник Інесса, учениця 9 класу в обласному турі конкурсу

2.Участь у обласному конкурсі "Космічні фантазії"

І місце  у номінації « Ми за мир на всій землі» (керівник Молдован Л.І.)

3.Участь у  ІІІ обласному онлайн - конкурсі малюнку "Ми проти насильства! Ми за любов та добробут!"

ІІІ місце в номінації «Ні війні! Ні насиллю!»  Мельник І, учениця 9 класу,

Переможець у номінації «Підлітки проти насильства» - Бурлака М, уч. 8 кл;

Переможець у номінації «Підлітки проти насильства» -  Семенюк А, уч. 6 класу

4.Участь у ІІ Всеукраїнському екологічному конкурсі дитячого малюнка

 «Майбутнє планети у наших руках»

І місце Гелетка Тетяна - учениця 4 класу

Переможець обласного туру конкурсу в номінації «Ні – забрудненню землі»

Сандуляк Дарія -  учениця 6 класу, Молдован Едуард - учень 10 класу,

Семенюк Анастасія -  учениця 6 класу

5.Участь у обласному турі Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку

«Вільнюсу - 700!»  - І місце Молдован Едуард- учень 10 класу

6.Участь у конкурсі "Охорона праці очима дітей -2023"

Банар Ольга - учениця 4 класу.

7.Участь у конкурсі до Дня Прикордонника: Семенюк Анастасія - учениця 5 класу,  Банар Ольга, Благодушко Ульяна, Чебан Марія, Гелетка Тетяна - учениці 4 класу.

Робота гуртка «Пошук».  Участь у конкурсі учнівських творів «Україна-ЄС». Бойчук Д, - учень 11 класу взяв участь у учнівській онлайн науково-дослідній конференції «Український вимір процесів європейської інтеграції»,  участь у онлайн конференції «Голодомори в Україні» та Онлайн конференції «Музей в період воєнного стану: проблеми та перспективи», зібрали матеріали про воїнів-односельчан, що загинули у російсько-українській війні.

Соціальний захист

     Протягом начального року робота з дітьми соціально незахищених категорій була спрямована на створення умов для розвитку творчої особистості як громадянина України, формування майбутнього покоління здатного створювати цінності громадянського суспільства, виховання національної культури, утворення принципів загальнолюдської моралі. Пріоритетними напрямками та принципами у навчанні та вихованні дітей соціально незахищених категорій є:

  • виховання свідомого ставленні до свого здоров'я,
  • формування засад здорового способу життя;
  • індивідуальний підхід до кожної дитини; гармонія інтересів, потреб і бажань учнів;
  • виховання патріотизму, громадських якостей особистості.

     Створено банк даних соціально незахищених категорій дітей. На кінець року в закладі   навчається 132 учні. З них:

  • дітей – інвалідів – 5 учнів;
  • дітей  напівсиріт - 9;
  • дітей багатодітних сімей – 46  учнів;
  • дітей з малозабезпечених сімей – 18 учнів;
  • дітей внутрішньопереміщених – 3 учнів;
  • дітей з неповних сімей - 8 учнів;
  • дітей, батьки яких мобілізовані – 15 учнів.

   Класні керівники  постійно тримають на контролі стан здоров'я і самопочуття  дітей. З учнями даних категорій проводилася змістовна виховна робота. Цим  дітям приділялося багато уваги. Усі діти були охоплені гуртковою роботою,  залучалися до участі у різних класних  виховних заходах.

         Певна робота велась адміністрацією, класними керівниками, вчителями - предметниками з батьками, діти яких відносяться до соціально незахищених категорій (роз’яснювальна робота, індивідуальні бесіди з батьками, при відвідуванні сімей вдома).

     Документація  соціального обліку пільгового контингенту, щодо її ведення,  відповідає вимогам. Протягом року (вересень, січень) було поновлено «Соціальний паспорт» пільгового контингенту.

Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності 

    Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, профілактики травматизму дітей у побуті та під час освітнього процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації освітнього процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу  з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації. Наказом призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі,  сплановані заходи.

    На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями.  В наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожен кабінет, спортивна зала має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також  оформлено стенди з безпеки життєдіяльності, протипожежної безпеки, електробезпеки, правил дорожнього руху.

      Протягом року було проведено  лекції з питань електробезпеки,  дотримання вимог пожежної та технічної безпеки, правил поведінки на водоймищах,  порядку дій населення  при виявленні вибухонебезпечних предметів, пожежі, надання допомоги потопаючому. Проведено планові інструктажі з учнями.

      Ведеться постійна робота з дотримання тех­ніки безпеки: створено куточки безпеки жит­тєдіяльності; заклад освіти забезпечено проти­пожежним інвентарем; на всіх розетках змінної напруги є маркування; зібрано методичні ма­теріали з питань охорони праці; на всіх сходах означено плани евакуації; пожежні виходи функ­ціонують.

    Окрім цього дні безпеки дитини: комплексні бесіди з усіх видів дитячого травматизму, пам’ятки  на канікули та виконання правил безпечної поведінки під час відпочинку.

    Адміністрацією  створюються відповідні умови для безпечної організації освітнього процесу. Питання  щодо учнівського травматизму та безпеки життєдіяльності розглядаються на нарадах при директорові.

    Одним із основних напрямків в роботі є формування навичок безпечної поведінки учнів. З цією метою в навчальному закладі організовано чергування вчителів у їдальні та чергового класу, проводяться виховні години в класах, планується до 1 вересня 2023 року створити Клас безпеки.

     Протягом  2022/2023 н.р.  зафіксовано  4 випадки травмування дітей   у побуті та під час освітнього процесу.

Співпраця з батьками

  Виховання учня в закладі і сім’ї – щоденний нерозривний процес. Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку школяра. Батьки є соціальним замовником, а тому беруть активну участь у освітньому процесі.

    У закладі заведений журнал обліку звернень громадян. На батьківських зборах батьки мають можливість  висловити побажання щодо покращення освітнього процесу. Створена рада закладу, на засіданнях якої розглядаються питання навчання і виховання, розвитку  та поповнення матеріально-технічної бази.

    Організовується всеобуч  для батьків із питань правової освіти населення, виконання батьківських обов’язків, відповідальності за життя та збереження здоров’я дітей, профілактики жорстокого поводження з дітьми та насильства в сім'ї, профорієнтації, протидії торгівлі людьми, профілактичні індивідуальні бесіди з батьками учнів.  

                      

Фінансово-господарська діяльність

      У закладі створено всі умови для навчання і виховання учнів. До їх послуг обладнані кабінети фізики, хімії, математики, англійської мови, зарубіжної літератури, історії, української мови, географії, інформатики.

    Відповідність обладнання навчальних кабінетів і бібліотеки типовим перелікам і вимогам навчальних програм є достатньою – 90%.

         Адміністрація та педагогічний колектив постійно дбають про створення належних умов для навчання і дозвілля учнів. Ще з початку навчального року видано наказ про режим роботи навчального закладу, складено розклад уроків, який відповідає санітарно-гігієнічним вимогам.

      Протягом літа плануємо зробити косметичний ремонт кабінетів, дообладнати споруду ЦЗ.

Харчування дітей у навчальному закладі організовано відповідно до закону України від 24.12.15 р. №911-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», закону України «Про загальну середню освіту» та «Про охорону дитинства» які набрали чинності з 1 січня 2016 року.

У 2022/2023 н.р. для учнів організовано гаряче харчування, яке здійснюється автономно.

Приготування страв забезпечує кухар Пуюл С. М.

   Протягом 2022/2023 навчального року організацію харчування учнів здійснювала Лівинецька сільська рада, головною метою діяльності яких було забезпечення організації харчування школярів згідно із затвердженими нормами.

Учні 1-11 класів  з 01.09.2022 забезпечувалися  одноразовим обов’язковим гарячим харчуванням за рахунок коштів батьків, безоплатне харчування дітей пільгових категорій (20 – 25 уч) проводилось за рахунок Лівинецької сільської ради та соціального захисту населення.

Медичне обслуговування, моніторинг стану здоров’я учнів

та формування здорового способу життя

На початку навчального року адміністрація закладу координувала роботу медичної сестри і класних керівників щодо заповнення листків здоров’я, дотримання санітарних норм освітлення навчального закладу і класних приміщень, забезпечувала своєчасне проходження профілактичних медичних оглядів, повідомляла співробітників про те, що кожен з них повинен мати особисту  медичну книжку.

Навчальний заклад забезпечений  медичною сестрою – 0,5 ставки. Медичною сестрою систематично проводився аналіз  стану здоров’я учнів, про що своєчасно інформація доводилась батькам учнів.

За результатами профілактичних медичних оглядів учнів  за місцем проживання  був здійснений розподіл учнів за станом здоров’я на групи для занять фізичною культурою (наказ від 05.09.2022 № 89). Переведення дітей із спеціальної медичної групи та з підготовчої до основної і навпаки здійснювалось лише після медичного обстеження за згодою батьків або осіб, які їх замінюють.

За результатами медогляду складені групи здоров’я із 133 учнів: основна група – 50 учнів, спецгрупа – 16  учнів, підготовча група – 67 учень.

    Результати медичного огляду учнів доводяться до відома батьків та враховуються при проведенні уроків фізичної культури, трудового навчання, Захисту України. Спортивні заходи, що проводяться  тільки з обов’язковою присутністю медичної сестри.

В закладі створені оптимальні умови для медичного обслуговування учнів. Є  обладнаний медичний кабінет для медичного огляду учнів лікарем.

Медичне обслуговування учнів здійснювали: медична сестра Слободян О О. та лікарі Зеленецької АЗПСМ.

Протягом навчального року для потреб медичного кабінету за сприяння батьків було закуплено найнеобхідніших для першої медичної допомоги ліків. Щорічно учні закладу проходять поглиблений профілактичний медичний огляд. Цей огляд забезпечують лікарі Зеленецької АЗПСМ.

Протягом навчального року проводилась змістовна санітарно-профілактична робота.

При організації роботи з медичного обслуговування учнів у 2022/2023 навчальному році необхідно звернути більше уваги на:

  • медичний контроль за проведенням уроків фізичної культури, особливо на дітей з вадами в здоровї;
  • виділяти більше коштів на покращення матеріальної бази медичного кабінету та закупівлі ліків і медичних матеріалів;
  • обов’язкове медобстеження дітей та працівників  перед початком робочого дня.

Матеріально-технічне забезпечення освітнього процеса

Протягом останніх років приділяється багато уваги створенню сприятливих санітарно-гігієнічних умов навчання і праці в закладі. Силами адміністрації, педагогів, робітників, батьків та учнів приміщення та територія закладу підтримується на належному санітарно-гігієнічному рівні, відрізняється чистотою та охайністю. У приміщенні проведено косметичний ремонт харчоблоку, навчальних кабінетів. 

     Деякі навчальні кабінети набувають сучасного дизайну, проводиться капітальний ремонт.

Підсумки діяльності за минулий навчальний рік

        За 2022/2023 навчальний рік  заклад  продемонстрував наступне:

- освітній процес у закладі має тенденцію до розвитку;

- управлінська діяльність закладу спрямована на вдосконалення освітнього процесу, підвищення його ефективності;

- заклад підтримує свій позитивний імідж;

- створюються умови для виявлення і розвитку навчально-пізнавальних і творчих інтересів, здібностей і потреб учнів;

- покращується ресурсна база закладу;

- виховна робота сприяє вихованню національної свідомості, громадянської активності учнів, розвитку їх творчого потенціалу.

      Далі вашій увазі пропонується SWOT- аналіз діяльності й стану справ у закладі. SWOT- аналіз  є універсальним методом, що використовується в процесі стратегічного планування діяльності будь-якої організації, у тому числі й закладу освіти. Його сутність полягає в розділенні факторів і явищ, що впливають на функціонування та розвиток закладу освіти, на  4 категорії: сильні та слабкі сторони, можливості та загрози. Цей аналіз не містить усієї інформації для прийняття управлінських рішень, але дає змогу оцінити наявну ситуацію.

  Сильні сторони закладу освіти:

  1. Згуртований педагогічний колектив;
  2. Сприятливий мікроклімат;
  3. Демократичність в освітньому процесі;
  4. Формування конкурентоспроможної особистості;
  5. Позитивний імідж.

Слабі сторони закладу освіти:

  1. Недостатня інноваційна спрямованість освітнього процесу;
  2. Незначний відсоток учнів з високим рівнем навчальної діяльності;
  3. Зменшення кількості учнів старшої школи;
  4. Потребує оновлення матеріальна база.

 Можливості закладу освіти:

  1.  Підвищення педагогічної майстерності вчителів, зміни орієнтирів діяльності з транслятора знань до координатора, фасілітатора, коуча;
  2.  Упровадження та розвиток новітніх освітніх технологій;
  3.  Підвищення мотивації учнів до участі в конкурсах, олімпіадах.

 Загрози для закладу освіти:

  1. Несприйняття частиною педагогічного колективу інноваційної діяльності;
  2. Зниження авторитету вчителя в суспільстві;
  3. Недостатня підтримка батьківської громадськості;
  4. Необхідність подальшого зміцнення матеріально-технічної бази закладу

 Таким чином, дослідження SWOT- аналізу дозволили визначити пріоритетні завдання діяльності закладу. Це:

- створення умов для забезпечення в ЗЗСО  сучасної, доступної, якісної системи освіти відповідно до вимог суспільства, запитів особистості й потреб держави;

- сприяння саморозвитку, самоствердженню, самореалізації особистості кожного здобувача освіти;

-  формування фізично розвиненої, налаштованої на здоровий спосіб життя, духовно багатої, креативно мислячої, конкурентноспроможної  особистості, патріота України.

Основні шляхи розвитку  спрямовані на реалізацію Концепції Нової української школи, що скеровує педагогів до реалізації ціннісних пріоритетів особистості, задоволення освітніх потреб молоді, створення розвивального середовища, у якому б реалізувалася сучасна модель випускника школи.

 Шляхи реалізації Плану перспективного розвитку закладу можна накреслити такі:

  1. Фундаментальність освіти і її практична спрямованість;
  2. Профілізація і диференціація змісту освіти;
  3. Пріоритет збереження здоров’я учнів, створення безпечних умов для навчання;
  4. Співпраця педагогічного колективу з батьківською громадськістю;
  5. Зростання фахової підготовки вчителів;
  6. Удосконалення управлінської діяльності;
  7. Зміцнення технічної бази закладу.

Зміни, що відбуваються в суспільстві, зумовили зміни й розвитку освіти. Тому заклад освіти  сьогодні має не лише давати знання, а й створювати умови для саморозвитку й самореалізації особистості, сприяти формуванню компетентної особистості, здатної до самостійного життя в соціумі.

Отже, Перспективний план розвитку закладу повинен враховувати ті запити, які ставить суспільство до випускника школи й передбачити напрями діяльності, що сприятимуть підвищенню якості освіти.

 Ключовими постатями освітнього процесу є учень та його особистісний розвиток і педагог, здатний до професійного зростання. Для учнів приорітетні напрямки розвитку – це:

  1. Творчість, критичне мислення, уміння вирішувати проблеми;
  2. Комунікативні навички, інформаційна та медійна грамотність, навички співпраці;
  3. Спілкування державною та іноземними мовами;
  4. Навички підприємницької діяльності та фінансова грамотність;
  5. Лідерство та відповідальність;
  6. Загальнокультурна грамотність.

Для професійного зростання педагогів потрібно:

  1. Безперервне навчання вчителів, створення єдиного інформаційного простору для спілкування та обміну досвідом з колегами;
  2. Участь педагогів у професійних конкурсах, програмах обміну;
  3.  Використання в освітньому процесі інноваційних технологій, засобів медіа-освіти;
  4.  Сертифікація вчителів.

    Упровадження основних положень плану розвитку  буде найбільш ефективним через реалізацію цільових проектів, які охоплюють різні напрямки діяльності закладу освіти. Це такі проекти: «Інноваційна діяльність педагогічного колективу»; «Іноземні мови»; «Обдаровані діти»; «Освітній моніторинг»; «Єдиний інформаційний простір школи»; «Збереження й зміцнення здоров’я суб’єктів освітнього процесу»; «Виховний простір школи»; «Кадри. Зростання професійної майстерності вчителів»; «Партнерські засади співпраці педколективу та батьківської громадськості».

     Тільки в поєднанні спільних зусиль адміністрації, учнів, педагогів, батьків  можливо досягнути очікуваних результатів.

   Для учнів: оволодіння освітніми компетенціями на рівні Державних стандартів; формування інформативних і нормативних, інтелектуальних і комунікативних компетенцій; створення ситуації життєвого успіху в усіх сферах шкільної діяльності; формування правової та громадянської свідомості; підвищення показників фізичного, психологічного стану здоров’я.

   Для вчителів: підвищення рівня професійної компетентності педагогів; створення комфортних психолого-педагогічних умов для здійснення професійної діяльності; поліпшення матеріально-технічного забезпечення освітнього процесу.

   Для адміністрації: активізація діяльності всіх структур школи; упровадження ефективного управління; покращення статусу й  іміджу закладу.

   Для батьків: встановлення партнерських відносин між родинами учнів та педагогічними працівниками; створення умов для задоволення потреб щодо отримання якісної освіти дітьми; збереження та зміцнення здоров’я дітей.

   Для громадськості: створення позитивного іміджу школи у соціумі; підвищення конкурентоспроможності серед ЗЗСО; збільшення уваги до вирішення проблем навчання і виховання.

     Сподіваюсь, що використання запропонованих пріоритетних заходів сприятимуть розвитку компетентностей учнів, покращенню якості освіти; вмотивованості педагогічних працівників та розвитку сучасного закладу освіти.       

      Головна мета ліцею в питанні впровадження сучасних інформаційних технологій - надання нового підходу до інформатизації системи освіти,  що передбачає виконання наступних складових:

- створення умов для оволодіння учнями та вчителями сучасними інформаційними  і комунікаційними  технологіями;

- підвищення якості навчання завдяки використанню інформаційних ресурсів Internet;

- інтенсифікація освітнього процесу й активізація навчально-пізнавальної діяльності учнів;

- створення умов для широкого впровадження нових інформаційних технологій в освітній  процес;

- підвищення ефективності управління  закладом загальної середньої освіти;

- створення умов для активації закладу у електронному ресурсі «ІСУО».

  • покращення організації освітнього процесу з урахуванням досягнень сучасної науки, педагогічної теорії, в умовах воєнного стану (дистанційне навчання);
  • впровадження нових педагогічних технологій;
  • удосконалення системи роботи по патріотичному вихованню школярів;
  • робота з невстигаючими учнями;
  • зміцнення навчально – матеріальної бази: заміна комп’ютерів, придбання нових меблів.

Інформація про зарахування до першого класу! 

27 березня розпочинається прийом документів у перші класи, який триватиме до 31 травня❗️

«Ми з минулорічної практики нагадуємо: батьки майбутніх першокласників можуть подати всі необхідні документи в електронному вигляді на зарахування дитини до першого класу. Зарахування буде здійснюватися на підставі заяви одного з батьків майбутніх першокласників, наданих власноруч або сканованих копій чи фотокопій. Документи мають підтверджувати місце проживання дитини, одного з його батьків (чи людей, що їх замінюють) на території обслуговування закладу. Наголошую, якщо до 31 травня у батьків немає можливості отримати медичну довідку для своєї дитини, це не є підставою для відмови у зарахуванні. Оригінали документів та медичні довідки подаються до закладу освіти не пізніше 10 серпня 2023 року включно»

️Діти, які не мають свідоцтва про народження, але взяті на облік як внутрішньо переміщені особи, можуть бути зараховані без подання цього документу.

Пріоритет при зарахуванні до першого класу отримають наступні категорії дітей:

- ті, що проживають на території обслуговування закладу;

- зареєстровані внутрішньо переміщені особи;

-діти, чиї брати чи сестри вже навчаються в цій школі та діти працівників цих закладів.

Додаток № 1

Засідання педагогічної ради від 11.06.2021 року

Протокол № 13

Аналіз освітнього процесу за

2020/2021 навчальний рік

Директор школи               Антоніна     НІКУЛА

Планування діяльності закладу освіти

     Освітній процес сплановано у відповідності з нормативними вимогами. Є в наявності установчі документи, Статут (затверджено на ІІІ сесії 8 скликання  Лівинецької сільської ради 28 січня 2021 року № 24 - 03/8/2021), Стратегія розвитку (Внутрішня система забезпечення якості освіти. Моніторинг забезпечення якості освіти.),  план роботи закладу. Документи затверджено в установленому порядку. Освітня програма школи на 2020/2021 н. р.  погоджена на засіданні педагогічної ради від 31.08.2020 (протокол № 1) та засіданні ради школи від 31.08.2020 (протокол № 1).

   Стратегію розвитку закладу розроблено та затверджено на засіданні педагогічної ради 31.08.2020 протокол №1 на 5 років. У ній розроблено перспективний план внутрішнього контролю, перспективний план атестації педагогічних працівників на 2020 – 2025 роки.

Мережа класів та контингент учнів

Педагогічним колективом закладу освіти проведено певну роботу щодо збереження і розвитку шкільної мережі.

На початку 2020/2021 навчального року у школі було відкрито 10 класів, із них 1-4-х - 4 класи, 5-9-х – 5 класи, 10-11-х – 1 клас. Мова навчання – українська. Станом на 05.09.2020 кількість учнів становила 138 осіб. Середня наповнюваність учнів у класах складала – 13,8 осіб.

Упродовж року до школи, у зв’язку зі зміною місця проживання, прибуло 2 учнів. Кількість учнів на кінець навчального року становить - 140 учнів.

Для забезпечення своєчасного й у повному обсязі обліку дітей шкільного віку та учнів, на виконання ст. 53 Конституції України,  ст. 13, 665 Закону України «Про освіту», ст.37 Закону України «Про загальну середню освіту», ст. 19 Закону України «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей   шкільного віку та учнів», керуючись п.п.3.6. ч.1ст.32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  з метою контролю за здобуттям учнями повної загальної середньої освіти в мікрорайоні Зеленецької ЗОШ вчителями школи було проведено облік дітей та підлітків шкільного віку, організовано роботу щодо охоплення навчанням дітей шкільного віку, які проживають за територією обслуговування закладу. 

Адміністрацією та педагогічним колективом закладу:

- складено список дітей  майбутніх першокласників на  2020/2021 навчальний рік;

- складено та подано до відділу освіти статистичні звіти за затвердженими формами про кількість дітей і підлітків шкільного віку території обслуговування школи;

- складено та подано до відділу освіти статистичний звіт Форма № 77-РВК.

Кадрове забезпечення

    Кадрове забезпечення здійснено у відповідності з навчальним планом. Школа на 100% забезпечена вчителями.

    Освітній процес здійснюють 22 педагоги.

    17 вчителів мають вищу освіту та працюють за фахом.

    19 педагогів мають основне місце роботи. Вчитель музики Павлюк В.І. працює за сумісництвом та Чорноморець М.І  - керівник гуртка – сумісник.

    11 вчителів за наслідками атестації мають вищу категорію.

    1 – «спеціаліст І категорії».

    4 – «спеціаліст ІІ категорії».

    6 – «спеціаліст».

    Вчителів-методистів – 4.

    Старших вчителів – 7.

У школі упродовж 2020/2021 навчального року працювало:

·     вчителів, що отримують пенсію за віком – 1 особа;

·    педагогічних працівників, що знаходяться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею віку, встановленого чинним законодавством – 2 особи.

    Таким чином, в школі проводилась системна робота по забезпеченню освітнього процесу кваліфікованими кадрами, проводилась робота з соціального захисту учителів. У наступному навчальному році слід посилити роботу з питань:

- 100%-го забезпечення школи педагогічними кадрами відповідно до фаху;

- працювати в напрямку омолодження педагогічного колективу;

- працювати в напрямку забезпечення соціального захисту вчителів;

- знаходити можливості для матеріального стимулювання якісної роботи педагогів.

    З метою підвищення кваліфікації керівних та педагогічних кадрів в школі складено перспективний план проходження вчителями курсів підвищення кваліфікації. У 2020 році курсову перепідготовку дистанційно  пройшли всі вчителі, крім бібліотекаря Стратійчук Г.В. та вчителя музики Павлюка В.І. у І півріччі 2021 року курсову перепідготовку дистанційно  пройшли 15 педагогів.

      В умовах розбудови  національної школи України важливе місце займає робота щодо вдосконалення педагогічної майстерності вчителів. Оновлення змісту, форм і методів навчання, посилення ролі атестації є суттєвим фактором досягнення ефективності навчання і виховання учнів.

  Згідно з річним планом роботи школи спланована робота педагогічного колективу щодо атестації педагогічних працівників.

  Директором школи  виданий наказ  про організацію та проведення атестації, в якому обумовлюється  кількісний і персональний склад атестаційної комісії згідно з Положенням про атестацію, попередньо погоджений  з профспілковим комітетом.

  На початку атестаційного періоду в школі створені умови для успішного проведення атестації, розроблені та затверджені заходи з підготовки та проведення атестації. Згідно плану заходів з проведення атестації педпрацівників здійснено:

  • коригування плану атестації на рік;
  • проведено робочі засідання шкільної атестаційної комісії.

  З метою ознайомлення педагогічних працівників із Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників провели  атестаційний конгрес «Атестація в запитаннях та відповідях», на якому кожен учитель не тільки ознайомився із Типовим положенням, але й отримав відповіді на ті запитання, які його цікавили з питань атестації.

2020/2021 навчальному році - атестацію пройшли 6 педагогів: Перепелюк А.В., Задорожняк В.Л., Агапій Т.С., Никифоряк С.О., Никифоряк Ю.М., Чеховська М.В.

    Щорічно видаються накази з питань атестації, які доводяться до відома працівників під особистий підпис, ведуться протоколи засідань атестаційної комісії. Книга протоколів засідань атестаційної комісії оформлена відповідно до вимог ведення ділової документації.

   Всі атестаційні матеріали оформлюються своєчасно та якісно відповідно до вимог. У наявності оформлені відповідно до вимог атестаційні листи педагогічних працівників, один примірник яких зберігається в особових справах.

    У 2020/2021  навчальному році вчителі школи працювали над вирішенням проблеми «Формування успішної особистості школяра шляхом впровадження інноваційних форм та методів навчання».

    Велике значення для вирішення проблеми школи має методична та виховна робота, центром якої стала робота педагогічної ради, на засіданнях педради розглядалися такі питання:

  • Про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів із зарубіжної літератури
  • Сучасні психолого – педагогічні підходи до розвитку обдарованості школярів в умовах особистісно – орієнтованого навчання та виховання.
  • Про затвердження орієнтовного плану підвищення кваліфікації педагогічних працівників на 2021 рік.
  • Про  якість знань і навчання школярів, управління педагогічним персоналом у І семестрі 2020/2021 навчального року і завдання на ІІ семестр щодо поліпшення контролю керівництва закладом, забезпечення рівнів навчальних досягнень учнів.
  • Про стан методичної роботи в школі.
  • Використання здоров’язберігаючих технологій на уроках з метою збереження здоров’я учнів як найвищої соціальної цінності.
  • Про стан викладання математики.

У 2020/2021 навчальному році організовано роботу таких МО: вчителів початкових класів (керівник Перепелюк А.В.), вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін (керівник Фишко Г.Г.), вчителів природничо-математичних дисциплін (керівник Никифоряк С.О.), вчителів художньо-естетичного циклу та основ здоров’я (керівник Бабій Т.М.), класних керівників (Ряба І.В.)

    У школі створено методичний кабінет, де зібрано і систематизовано нормативні документи з питань організації навчально-виховної роботи школи, допоміжні науково-методичні матеріали з питань освіти, психолого-педагогічна література та матеріали з досвіду роботи вчителів школи. Методичний кабінет оснащено комп'ютерною технікою. Наявність методичного кабінету значно впливає на підвищення кваліфікаційного рівня педагогічних працівників.

    В організації роботи з педагогічними працівниками закладу принцип науковості застосовано в окремих формах методичної роботи. Педагогами закладу розроблені методичні рекомендації з питань педагогіки, що використовуються вчителями школи під час освітнього процесу.

    Інноваційна освітня діяльність школи харак­теризується пошуком нових і вдосконаленням іс­нуючих концепцій, принципів, підходів до осві­ти, суттєвими змінами в змісті, формах і методах навчання, виховання, управління освітнім процесом. Невід'ємною складовою роботи є контроль ефективності впровадження інноваційних педагогічних техно­логій у навчальний процес.

   Робота методичних об’єднань  максимально спрямована на формування професійно педагогічної та соціально-психологічної культури педагогів, розширення і поглиблення знань, впровадження в практику роботи інноваційних технологій.

  На засідання МО розглядаються  нормативно-правові документи забезпечення процесу викладання предметів, матеріали моніторингу якості освітнього процесу, обговорювались питання проведення учнівських олімпіад, конкурсів.

       Організація та реалізація освітнього процесу в навчальному закладі здійснюється відповідно до робочого навчального плану, що розроблений педагогічним колективом. Інваріативний компонент плану забезпечує умови для повноцінної загальної середньої освіти та всебічного розвитку учнів.

    Гранично допустиме навчальне навантаження учнів встановлено відповідно до вимог Закону України «Про загальну середню освіту» з урахуванням санітарно-гігієнічних норм.   Варіативну складову навчального плану закладу освіти визначено самостійно, враховуючи особливості організації освітнього процесу та індивідуальні освітні потреби учнів, особливості регіону, рівень навчально-методичного та кадрового забезпечення закладу і відображено в навчальному плані закладу освіти.

   Варіативна складова навчального плану використовується на:

-підсилення предмету інваріантної складової – українська мова  (2,3,4,5,6,8,9,10 класи), математика (5-10  класи), історія України (8 клас), зарубіжна література (10 клас).

Години варіативної складової передбачено на вивчення:

  • предметів інваріантної складової:

2 клас – інформатика – 1 год. (поділ 18 учнів)

9 клас – інформатика – 1 год. (поділ 17 учнів)

З метою виховання в учнів моральних цінностей у 5  - 7 класах продовжено введення факультативного курсу «Основи християнської етики»:

5 клас –  основи християнської етики – 1 година;

7 клас –  основи християнської етики – 1 години.

За результатами анкетування учнів, наявності кадрового та матеріально-технічного забезпечення старша школа працює за профілями:

-  10 клас –  навчався за профілем  - історія України.

Під час перевірки виконання навчальних програм були проведені співбесіди з вчителями, перевірено ведення класних журналів.

Результати перевірки показали, що виконання навчальних програм в 1-10-х класах у межах часу, відведеного робочим навчальним планом закладу освіти на навчальний рік на вивчення предметів (кількість годин за програмою та фактична кількість використаних годин) практично співпадає, а саме:

-   у 1-10-х класах навчальні програми з усіх предметів виконано в повному обсязі, відхилень від навчальних програм не виявлено;

-  обов’язкова кількість тематичних оцінювань з усіх навчальних предметів, що визначена чинними навчальними програмами, дотримана, тематичне оцінювання рівня навчальних досягнень учнів за формою проведення було: усним, письмовим, різнорівневим тестуванням, практичною роботою відповідно до специфіки навчальних предметів;

-  кількість обов’язкових лабораторних, практичних чи інших робіт (дослідів), передбачених чинними програмами з навчальних предметів, дотримана;

-варіативна складова робочого навчального плану закладу освіти на 2020/2021 навчальний рік  в 1-10-х класах виконана.

Виконання навчальних планів та програм за 2020/2021 навчальний рік проаналізовано   та узагальнено в наказі по школі від 31.05.2021 № 54.

Інваріантна і варіативна складові робочого навчального плану використані повністю.     Вчителі забезпечили виконання вимог програм щодо:

- проведення контрольних, лабораторних, практичних, творчих робіт;

- оцінювання результатів освітньої діяльності учнів;

У відповідності з річним планом, перевіркою адміністрації були охоплені всі навчальні предмети і всі вчителі. Директор та заступник директора проводили педагогічні спостереження за якістю викладання з наступним проведенням аналізу відвіданих уроків та висновками, побажаннями    й рекомендаціями.

Таким чином, робота з реалізації освітньої програми та навчального плану повністю завершена. У наступному навчальному році слід звернути особливу увагу на раціональність розподілу годин інваріантної і варіативної складової робочого навчального плану з урахуванням профільності і допрофільності навчання у школі.

Впровадження мовного законодавства

У 2020/2021 навчальному році в закладі освіти реалізовувалися практичні заходи щодо впровадження мовного законодавства, закріплення статусу української мови як державної.  Відповідно до вимог статті 10 Конституції України у школі систематично проводилася робота щодо забезпечення державної політики всіх рівнів та дотримання чинного законодавства.  Освітній процес здійснювався державною мовою.

Основними найважливішими напрямки діяльності педагогічного колективу закладу освіти були:

- створення національної системи виховання та освіти, орієнтованої на духовно вільну, творчу, гармонійно розвинену особистість національно свідомих громадян;

-забезпечення умов для постійного перебування школярів під впливом духовної культури українського  народу з метою розкриття та розвитку їх природних здібностей;

- залучення дітей раннього віку до культури та історії свого народу;

- створення умов для перебування учнів під безпосереднім формуючим впливом україномовного середовища;

- здійснення естетичного та емоційного розвитку дітей засобами народного мистецтва  та різноманітних видів усної народної творчості;

- заклад освіти проводить набір дітей в 1-й клас лише з українською мовою навчання;  

- школа працює за робочим навчальним планом з українською мовою навчання;                           

- державною мовою викладаються всі навчальні дисципліни інваріантної та варіативної складової  навчального плану закладу освіти  мову;

- всі члени педагогічного колективу школи володіють державною мовою на належному рівні  та постійно працюють над підвищенням культури українського мовлення, через систему самоосвітньої роботи;

-діловодство та ведення шкільної документації, взаємовідносини з державними, громадськими організаціями ведеться виключно державною мовою;

- державною мовою проводяться засідання педагогічної ради, ради закладу, виробничі наради, збори колективу, семінари, педагогічні читання;

- тексти оголошень і повідомлень, плакатів, афіш, реклами виконуються українською мовою;

- інтер’єр та оформлення шкільного приміщення, навчальних кабінетів здійснюється державною мовою;

- у всіх класних кімнатах представлено національну символіку, український колорит;

- постійно діють виставки до Дня народження українських письменників та поетів;

- з метою національної-патріотичного виховання, усвідомлення своєї етнічної спільноти, утвердження національної гідності, виховання любові до рідної землі, свого народу, проводяться різноманітні виховні заходи: конкурси, українські ігри та козацькі забави тощо.

Таким чином, в школі проводилась спланована системна робота щодо впровадження мовного законодавства. В наступному навчальному році слід продовжити розпочату роботу і звернути особливу вагу на раціональність розподілу годин української мови у варіативній складовій робочого навчального плану.

Управлінська діяльність

     У річному плані роботи школи чітко сплановано роботу всіх ланок освітнього процесу, в серпні місяці складено розклад уроків, гуртків, факультативів, план роботи методичної ради школи, плани методичних об’єднань.

     Календарні плани складено відповідно до державних програм.

     У школі складено графіки чергування адміністрації, вчителів та учнів, графіки проведення  предметних тижнів, декад та олімпіад. Календарне планування освітнього процесу здійснюється вчителями під контролем адміністрації відповідно до навчальних планів та програм.

      Згідно плану роботи школи регулярно проводяться наради при директорові, методичні та оперативні наради з оглядом науково-методичної літератури.

      Складено перспективний план вивчення стану викладання навчальних предметів на  5 років. За   2020/2021 навчальний рік перевірено і вивчено стан викладання і якість знань з української мови та літератури,  зарубіжної літератури та математики. В зв’язку із введенням дистанційного навчання перенесено вивчення стану викладання історії та правознавства.

      Велике значення для забезпечення процесу морального виховання є здійснення внутрішнього контролю, його якості, науковості. В школі здійснюється тематичний, фронтальний, попереджувальний, класно-урочний, класно-узагальнюючий контроль. За 2020/2021 навчальний рік контролювалося:

  • правильність ведення ділової документації;
  • дотримання єдиного орфографічного режиму;
  • стан викладання предметів;

     -    класно-узагальнюючий    контроль  в 9 та 5  класах;

    Всі матеріали, одержані під час здійснення контролю, висвітлювалися, обговорювалися на МО, нарадах при директорові, педагогічних радах, писались узагальнюючі накази, ставились на контроль, вказувалась дата виконання чи повторного контролю, за умови виконання рішення, питання знімалось з порядку дня. Така система внутрішнього контролю допомагає створити чітку, налагоджену систему роботи педагогічного, учнівського і батьківського колективів у вирішенні єдиної справи – виховання і озброєння учнів умінням працювати самостійно, оволодіваючи багатствами, які виробило людство. 

       У   2020/2021  н.р. учні  нашої  школи, в зв’язку з епідеміологічною ситуацією (карантинними обмеженнями), не брали участі  у  2  етапі  Всеукраїнських учнівських  олімпіад  з  базових  дисциплін.

Навчальна діяльність учнів та педагогічного колективу

     За підсумками 2020/2021 навчального року  6 учнів стали відмінниками навчання: Сорочан Катерина, Біла Вікторія, Квасніцка Юлія – 4 клас,  Бойчук Максим – 5 клас, Костенюк Антоніна – 6 клас, Бойчук Денис – 9 клас.

    Турбує те, що невстигаючих учнів по школі є 10: Анатій Анастасія– 5 кл.,  Тодорчук Тетяна, Шкурак Максим - 6 кл., Кочержук Іван, Куницький Дмитро – 7 кл., Молдован Едуард – 8 кл.,  Мала Юліана, Куницький Едуард – 9 кл., Мала Феодосія,  Яковина Артур  - 10 кл. З даними учнями вчителі – предметники провели додаткові консультації, склали план роботи на літні канікули.

    Згідно моніторингу навчальних досягнень учнів за І семестр 2020/2021 н.р. – середній бал по школі становив 7,4 якість знань – 62 %., за рік  середній бал по школі становить 7,7 якість знань – 66 %.  Рейтинг класів по закладу: І місце – 10, 7 клас, ІІ – місце – 4, 5 клас, ІІІ місце – 6 клас. За І семестр  проведено 20 директорських контрольних робіт, за результатами яких видано виробничий наказ від 22.12.2020 р. № 128, за ІІ семестр -  21 директорська контрольна робота,  виробничий наказ від 24.05.2021 р. № 51.

      Результати  відвідування учнями школи за І семестр дирекцією перевірено  та проаналізовано. Враховуючи, що учні 1-4 класів навчалися 23 тижні очно, а 12 – дистанційно, а учні 5 – 10 класів тільки 14 тижнів очно, а 21 - дистанційно всього учнями пропущено 1096 днів: з них: по хворобі 651, по поважній причині 429, без поважної причини 16 днів. Тому першочерговим завданням класних керівників залишається контроль за відвідуванням учнями занять.  Кожного дня з’ясовувати причини відсутності учня, вимагати пояснення від батьків, особливу увагу звертати на учнів «Групи ризику».

    Школа повністю забезпечена навчальними програмами, рекомендованими Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України щодо вивчення усіх предметів. Бібліотечний фонд становить 15323 примірник, у тому числі: фонд підручників - 6155 примірників, фонд художньої літератури - 8975 примірника. Фонд шкільної бібліотека поповнюється підручниками для 1-11 класів та художньою літературою. Забезпечення підручниками учнів 1-11 класів становить 80 %.

    У бібліотеці в наявності книги обліку, які оформлені відповідно до вимог ділової документації.

    Бібліотечний фонд школи ефективно використовується педагогічними працівниками та учнями 1-11 класів під час здійснення освітнього процесу та у позакласній роботі.

Виховна та позакласна робота

    Адміністрацією школи велика увага приділяється  створенню системи виховної роботи школи.

    Основним напрямком роботи класних керівників є всебічний розвиток дитини, реалізація її нахилів та здібностей у різних сферах діяльності.

    Для досягнення цієї мети протягом навчального року педагоги активно співпрацюють з батьками учнів.

   Загальношкільні свята не проводились (в зв’язку із введенням карантинних обмежень).

 Протягом року класними керівниками  проведено міжкласні години: «Посвята в п’ятикласники» (Никифоряк Ю.М. – класний керівник 5 класу), «Край, де варто жити»(Задорожняк В.Л.- класний керівник 3 класу), «Внесок українських вчених у розвиток математики» (Тодорчук Д.Г. – класний керівник 6 класу), «Квіти душі людської»(Ряба І.В.- класний керівник 2 класу),  «Ну-мо хлопці веселіше» (Сорочан М.М. – класний керівник 4 класу), «Ми козаки. Козацькому роду – нема переводу» (Коцюбан П.В.- класний керівник 8 класу), «Прощай, букварику!» (Перепелюк А.В.- класний керівник 1 класу), «Світ професій»(Бабій Т.М.- класний керівник 9 класу), «Свіча Голокосту не згасне» (Мірча Т.Л.- класний керівник 7 класу), «Пам’ятай про Крути»» (Фишко Г. Г. – класний керівник 10 класу).

 Протягом тижня безпеки руху та тижня з основ безпеки життєдіяльності провели виховні справи: «Безпечна дорога до школи», «Правила дорожнього руху», бесіди на тему «Небезпека вдома й на вулиці», «Правила користування побутовими   електроприладами», «Дії під час пожежі у квартирі, «Особиста гігієна дитини» (для учнів 1-2 класів), «Правила поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів», «Правила поведінки на льоду», «Правила поведінки в зимовий період як уникнути переохолодження та обмороження» (для учнів 3-4 класів), виховну годину «Твоя безпека -це твоя уважність» (для учнів 1-9 класів).

 Учні 1-10 класів взяли активну участь у тижні дорожнього руху та тижні знань з безпеки життєдіяльності, у заходах до Дня Соборності України,  Міднародного дня пам’яті жертв Голокосту, Дня пам’яті героїв Крут, Дня безпечного інтернету, Дня пам’яті воїнів - інтернаціоналістів, Дня вшанування Героїв Небесної Сотні, Всесвітнього дня охорони праці, місячника  з  оборонно – масової роботи, у мітингу – реквіємі до Дня перемоги, у святкуванні Дня вишиванки та Міжнародному дню захисту дітей.

  Таким чином, педагоги  прагнуть зацікавити дітей, допомогти їм розкрити свої потенційні можливості, нахили і здібності, а всі вихованці школи були задіяні у освітньому процесі.

  Класними керівниками в дистанційному режимі   проведено години спілкування до Дня Гідності та Свободи, виховні години «Чорнобиль- наш біль», Години  спілкування «Демократична країна: мистецтво жити разом», години спілкування «Цікаві факти про Євросоюз», «Я – член євроспільноти»,  «Біблія у моєму житті».

   Проводились онлайн -  інформаційні заходи, індивідуальні  консультації  щодо сімейних цінностей та свідомого ставлення батьків до виконання своїх обов'язків в родинах, які перебувають в складних життєвих обставинах.

   Класні керівники 1-4 класів провели  з учнями бесіди,  на тему:

-   «Що робити, коли тебе ображають дорослі»;

-   «Насильство в сім’ї та як його уникнути».

 Для учнів 5-10 класів провели онлайн години-спілкування: «Моя сім'я - територія без конфліктів», «Насильство та як його уникнути», з переглядом відеороликів та обговоренням, та онлайн - батьківські збори на тему: «Взаємодія сім’ї та школи – запорука успішного навчання і виховання».

    В звзку із дистанційним навчанням не в повному обсязі виконані плани виховної роботи всіх  класних керівників.

   Педагогічний  колектив    продовжує  працювати  над  впровадженням козацької  педагогіки  в  освітній  процес, учнів  5-го  класу  урочисто  прийнято  до дитячої організації – Козацької Думи.

  У цьому навчальному році проведені предметні тижні, декади та відкриті виховні години.

Предметні тижні: тиждень початкових класів (класні керівники 1-4 класів);

-Тиждень знань з безпеки життєдіяльності(Агапій Т.С., класні керівники);

-Тиждень фізики та інформатики(Агапій Т.С., Сорочан М.М.);

-Тиждень математики ( Тодорчук Д.Г.);

-Тиждень безпеки дорожнього руху (Агапій Т.С., Пуюл В.І., класні керівники);

-Тиждень зарубіжної літератури та англійської мови  (Мірча Т.Л.,

Чеховська М.В.);

-Тиждень духовності (Агапій Т.С., класні керівники);

-Декада громадянської освіти (Агапій Т.С., класні керівники);

-Декада предметів художньо – естетичного циклу (вчителі – предметники);

   З  метою  удосконалення  форм  і  методів  профілактичної  роботи  з  учнями навчального закладу, відповідно  до  річного  плану  роботи на 2020/2021 навчальний рік в  школі  організовано роботу  Ради    профілактики  правопорушень, на засіданнях якої розглядались питання відвідування учнями навчального закладу, організації педагогічної допомоги учням, залучення дітей до  роботи в гуртках, попередження правопорушень і злочинності, запобігання дитячій бездоглядності, протидії насильству та жорстокого поводження в сім'ї, залучення до роботи Ради профілактики правопорушень членів дитячої організації «Козацька Дума».

   Оновлено  списки  учнів, які  перебувають  на  внутрішньошкільному  обліку (поставлено на внутрішньошкільний контроль 1 учня). В навчальному закладі відсутні учні, які знаходяться на обліку у відділі кримінальної міліції у справах дітей.

     Всі вищезазначені напрямки  роботи щільно взаємопов’язані між собою та виконувалися згідно із планом  роботи навчального закладу на 2020/2021 навчальний рік, планами роботи класних керівників, шкільної бібліотеки, гуртків. Основні напрями роботи враховувались як при проведенні загальношкільних заходів, так і при проведенні індивідуальної роботи з учнями.

   Для реалізації  формування моральних якостей у дітей та підлітків, розвитку творчих здібностей, виявлення та підтримки талановитих та обдарованих учнів, організації їх змістовного дозвілля у 2020/2021 н.р.  в школі діяли гуртки:

«Танцювальний»- керівник гуртка Чорноморець М.І.

 «Квітникарство»- керівник гуртка «Бабій Т.М».

 «Пошук» - керівник гуртка Фишко Г.Г.

 «Стрілець» - керівник гуртка Коцюбан П.В.

На обласний конкурс «Галерея кімнатних рослин» учениця 9 класу Агапій Анастасія представила роботу «Значення кімнатних рослин  у житті людини»  і зайняла ІІІ-  місце.  Учениця 3 класу Боцько Олександра взяла участь у Всеукраїнському дистанційному багатожанровому фестивалі – конкурсі «Світ Dreams» для дітей з обмеженими можливостями та отримала Диплом лауреата І ступеня у номінації читці  - ІІІ вікова категорія.

 На базі школи діють також гуртки «Пішохідний туризм», «Вокальний», «Спортивний»  від Кельменецької спортивної школи та Дитячого юнацького  центру. Вихованці гуртка «Вокальний» взяли участь у  фестивалі - конкурсі патріотичної пісні « Твоя країна – Україна, а ти її громадянин» і зайняли  І – місце -  вокальний ансамбль «Мрія»,  І -місце вокальний ансамбль «Дзвіночок», ІІІ - місце Павлюк Сергій; у конкурсі  «Рідня пісня» І  - місце Павлюк Сергій, І - місце вокальний ансамбль «Дзвіночок».

Соціальний захист

     Протягом начального року робота з дітьми соціально незахищених категорій була спрямована на створення умов для розвитку творчої особистості як громадянина України, формування майбутнього покоління здатного створювати цінності громадянського суспільства, виховання національної культури, утворення принципів загальнолюдської моралі. Пріоритетними напрямками та принципами у навчанні та вихованні дітей соціально незахищених категорій є:

  • виховання свідомого ставленні до свого здоров'я,
  • формування засад здорового способу життя;
  • індивідуальний підхід до кожної дитини; гармонія інтересів, потреб і бажань учнів;
  • виховання патріотизму, громадських якостей особистості.

     Створено банк даних соціально незахищених категорій дітей. На кінець року в закладі   навчається 140 учнів. З них:

  • дітей – інвалідів – 6 учнів;
  • дітей сиріт – 1  учень, напівсиріт - 7;
  • дітей багатодітних сімей – 53  учнів;
  • дітей з малозабезпечених сімей – 48 учнів.
  • дітей з неповних сімей - 9 учнів.

   Класні керівники  постійно тримають на контролі стан здоров'я і самопочуття  дітей. З учнями даних категорій проводилася змістовна виховна робота. Цим  дітям приділялося багато уваги. Усі діти були охоплені гуртковою роботою,  залучалися до участі у різних класних  виховних заходах.

         Певна робота велась адміністрацією школи, класними керівниками, вчителями - предметниками з батьками, діти яких відносяться до соціально незахищених категорій (роз’яснювальна робота, індивідуальні бесіди з батьками, при відвідуванні сімей вдома).

     Документація  соціального обліку пільгового контингенту, щодо її ведення,  відповідає вимогам. Протягом року (вересень, січень) було поновлено «Соціальний паспорт» пільгового контингенту.

Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності 

    Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, профілактики травматизму дітей у побуті та під час освітнього процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації освітнього процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи. Наказом по школі призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі,  сплановані заходи.

    На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У школі в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожен кабінет, спортивна зала має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у школі оформлено стенди з безпеки життєдіяльності, протипожежної безпеки, електробезпеки, правил дорожнього руху.

      Протягом року було проведено  лекції з питань електробезпеки,  дотримання вимог пожежної та технічної безпеки, правил поведінки на водоймищах,  порядку дій населення  при виявленні вибухонебезпечних предметів, пожежі, надання допомоги потопаючому. Проведено планові інструктажі з учнями.

      Ведеться постійна робота з дотримання тех­ніки безпеки: створено куточки безпеки жит­тєдіяльності; заклад освіти забезпечено проти­пожежним інвентарем; на всіх розетках змінної напруги є маркування; зібрано методичні ма­теріали з питань охорони праці; на всіх сходах означено плани евакуації; пожежні виходи функ­ціонують.

    Окрім цього дні безпеки дитини: комплексні бесіди з усіх видів дитячого травматизму, пам’ятки  на канікули та виконання правил безпечної поведінки під час відпочинку.

    Адміністрацією  школи створюються відповідні умови для безпечної організації освітнього процесу. Питання  щодо учнівського травматизму та безпеки життєдіяльності розглядаються на нарадах при директорові, МО класних керівників.

    Одним із основних напрямків в роботі школи є формування навичок безпечної поведінки учнів. З цією метою в навчальному закладі організовано чергування вчителів у їдальні та чергового класу по школі, проводяться виховні години в класах.

     Протягом  2020/2021 н.р.  зафіксовано  6 випадків травмування дітей   у побуті та під час освітнього процесу.

Співпраця з батьками

  Виховання учня в школі і сім’ї – щоденний нерозривний процес. Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку школяра. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у освітньому процесі.

    У школі заведений журнал обліку звернень громадян. На батьківських зборах батьки мають можливість  висловити побажання щодо покращення освітнього процесу. Створена рада школи, на засіданнях якої розглядаються питання навчання і виховання, розвитку школи та поповнення матеріально-технічної бази.

    Організовується всеобуч  для батьків із питань правової освіти населення, виконання батьківських обов’язків, відповідальності за життя та збереження здоров’я дітей, профілактики жорстокого поводження з дітьми та насильства в сім'ї, профорієнтації, протидії торгівлі людьми, профілактичні індивідуальні бесіди з батьками учнів.  

                      

Фінансово-господарська діяльність

      У школі створено всі умови для навчання і виховання учнів. До їх послуг обладнані кабінети фізики, хімії, математики, англійської мови, зарубіжної літератури, історії, української мови, географії, інформатики.

    Відповідність обладнання навчальних кабінетів і бібліотеки типовим перелікам і вимогам навчальних програм є достатньою – 90%. За  сприяння батьків придбано 2 телевізори для навчальних кабінетів 5 та 9 класів, стіл вчительський  - 4 клас.

         Адміністрація школи та педагогічний колектив постійно дбають про створення належних умов для навчання і дозвілля учнів. Ще з початку навчального року видано наказ про режим роботи навчального закладу, складено розклад уроків, який відповідає санітарно-гігієнічним вимогам.

      Протягом літа плануємо зробити капітальний ремонт вбиральні на 2 поверсі, закупити мийку та морозильну камеру на харчоблок.

Харчування дітей у навчальному закладі організовано відповідно до закону України від 24.12.15 р. №911-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», закону України «Про загальну середню освіту» та «Про охорону дитинства» які набрали чинності з 1 січня 2016 року.

У 2020/2021 н.р. для учнів організовано гаряче харчування, яке здійснюється автономно.

Приготування страв забезпечує кухар Пуюл С. М.

   Протягом І семестру 2020/2021 навчального року організацію харчування учнів здійснював відділ освіти Кельменецької РДА,  а протягом ІІ семестру Лівинецька сільська рада, головною метою діяльності яких було забезпечення організації харчування школярів згідно із затвердженими нормами.

Учні 1-4 класів школи з 01.09.2020 забезпечувалися  одноразовим обов’язковим гарячим харчуванням за рахунок коштів батьків (5 – 8 учнів), безоплатне харчування дітей пільгових категорій (20 – 25 уч) здійснювалося на суму до 20 гривень за рахунок коштів відділу освіти Кельменецької РДА та соціального захисту населення, у ІІ семестрі  учні 1 – 10 класів пільгової категорії харчувалися за рахунок Лівинецької сільської ради та соціального захисту населення, організовано також харчування учнів за рахунок батьків (16 – 18 грн).

Медичне обслуговування, моніторинг стану здоров’я учнів

та формування здорового способу життя

В школі створені оптимальні умови для медичного обслуговування учнів школи. Є добре обладнаний медичний кабінет для медичного огляду учнів лікарем.

Медичне обслуговування учнів здійснювали: медична сестра Слободян О О. та лікарі Зеленецької АЗПСМ.

Протягом навчального року для потреб медичного кабінету за сприяння батьків було закуплено найнеобхідніших для першої медичної допомоги ліків. Щорічно учні 2-10-х класів школи проходять поглиблений профілактичний медичний огляд. Цей огляд забезпечують лікарі Зеленецької АЗПСМ.

За результатами медогляду складені групи здоров’я із 140 учнів школи: основна група – 47 учнів, спецгрупа – 13 учнів, підготовча група – 80 учнів.

Результати медичного огляду учнів доводяться до відома батьків та враховуються при проведенні уроків фізичної культури, трудового навчання, Захисту України. Спортивні заходи, що проводяться в школі, тільки з обов’язковою присутністю медичної сестри. На кожний клас складено листи здоров’я. Протягом навчального року проводилась змістовна санітарно-профілактична робота.

При організації роботи з медичного обслуговування учнів у 2021/2022 навчальному році необхідно звернути більше уваги на:

  • медичний контроль за проведенням уроків фізичної культури, особливо на дітей з вадами в здоровї;
  • виділяти більше коштів на покращення матеріальної бази медичного кабінету та закупівлі ліків і медичних матеріалів;
  • обов’язкове медобстеження дітей та працівників школи перед початком робочого дня;
  • організувати ізолювання хворого, до моменту прибуття шкидкої, якщо це діти, то до часу поки не прийдуть батьки (з подальшою консультацією).

На закінчення, дозвольте подякувати всім вам і тим,  хто причетний до нашої школи і допомагає у здійсненні всіх тих цілей і завдань, які ставить собі сьогодні педагогічний колектив, хто сприяє розвитку і вихованню молодого покоління.

Поряд із успіхами є ще багато невирішених питань, над якими потрібно працювати надалі.

 Головна мета школи в питанні впровадження сучасних інформаційних технологій - надання нового підходу до інформатизації системи освіти,  що передбачає виконання наступних складових:

- створення умов для оволодіння учнями та вчителями сучасними інформаційними  і комунікаційними  технологіями;

- підвищення якості навчання завдяки використанню інформаційних ресурсів Internet;

- інтенсифікація освітнього процесу й активізація навчально-пізнавальної діяльності учнів;

- створення умов для широкого впровадження нових інформаційних технологій в освітній  процес;

- підвищення ефективності управління  закладом загальної середньої освіти;

- створення умов для активації школи у електронному ресурсі «ІСУО».

  • покращення організації освітнього процесу з урахуванням досягнень сучасної науки, педагогічної теорії;
  • впровадження нових педагогічних технологій;
  • удосконалення системи роботи по патріотичному вихованню школярів;
  • робота з невстигаючими учнями;
  • зміцнення навчально – матеріальної бази: заміна комп’ютерів, придбання нових меблів.

УКРАЇНА

ЛІВИНЕЦЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

«______» ________ 2021року                                                                     ____

  Про запровадження

  дистанційної форми навчання

  в закладах загальної середньої освіти

  та продовження канікул

  у закладах дошкільної освіти

  Лівинецької сільської ради

     Відповідно до протокольного рішення за результатами селекторної наради під головуванням Заступника Керівника Офісу Президента України від 25 жовтня 2021 року, рішення позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (протокол від 29.10.2021 № 19), листа Міністерства освіти і науки України від 25.10.2021№ 1/9- 569, листа Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації від 29.10.2021 № 01-33/2880 «Щодо продовження у закладах загальної середньої освіти канікул або організувати освітній процес з використанням технологій дистанційного навчання»,  ПРОТОКОЛ № 2 позачергового засідання комісії з питань
техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації Лівинецької сільської ради від 29.10.2021 ,
у зв‘язку з ускладненням епідемічної ситуації, з метою запобігання поширенню на території Лівинецької територіальної громади гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2

  1. Керівникам закладів загальної середньої  освіти Лівинецької сільської ради:
    1. Організувати освітній процес  з використанням технологій дистанційного навчання з 01.11.2021 року по 14.11.2021  року включно.
    2. При організації навчання з використанням технологій дистанційного навчання забезпечити контроль виконання  навчальних планів, програм згідно календарно-тематичного планування, дотримання розкладу уроків з дистанційної форми навчання.

1.3. Забезпечити виконання профілактичних заходів щодо попередження масового розповсюдження захворювання гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 серед здобувачів освіти та працівників закладу освіти.

1.4. Провести роз’яснювальну роботу серед батьків щодо необхідності організації навчального процесу за допомогою дистанційних технологій в навчальних закладах загальної середньої освіти Лівинецької сільської ради (рішення позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (протокол від 29.10.2021 № 19)).

1.5. Узяти під контроль перебування вдома дітей – сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей з соціально незахищених сімей.

  1. Керівникам закладів дошкільної  освіти Лівинецької сільської ради:

2.1. Продовжити канікули у закладах дошкільної освіти з 01.11.2021 по 14.11.2021 включно,  у зв’язку з відсутністю підключення газопостачання, задля  збереження здоров’я дітей та працівників закладів дошкільної освіти.

2.2. При  дотриманні   належного температурного режиму (+15-+18С)  забезпечити відновлення освітнього процесу в закладах дошкільної освіти, якщо  не менш як 80 відсотків працівників мають документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, чи міжнародний, внутрішній сертифікат або іноземний сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою дводозної вакцини (жовті сертифікати), або однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), які включені Всесвітньою організацією охорони здоров’я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного веб порталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).

3. Визнати черговим закладом дошкільної освіти  по Лівинецькій територіальній громаді Лівинецький ЗДО.

4. Директору Лівинецького ЗДО Кібзій Л.А.:

4.1. Суворо дотримуватись прийняття дітей до дошкільної установи згідно порядку прийняття дітей на час до відновлення газопостачання у дошкільних установах Лівинецької територіальної громади.

5. Керівникам закладів дошкільної, загальної середньої освіти Лівинецької територіальної громади:

   5.1. Посилити контроль за проведенням санітарно-гігієнічних заходів щодо особистої гігієни, питного режиму, вологого прибирання приміщень із застосуванням дезінфікуючих засобів, режиму провітрювання, тощо.

    5.2. Проводити роз’яснювальну роботу серед батьків,здобувачів освіти/вихованців щодо необхідності своєчасного звертання до сімейного лікаря у разі виявлення симптомів захворювання інфекцією спричиненою коронавірусом COVID-19.

    5.3. Довести до педагогічних працівників, батьків алгоритм дій у разі виникнення нещасних випадків, під час перебування  дітей вдома.

    5.4.Забезпечити неухильне виконання законів України «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» у частині проведення відповідної роботи з питань запобігання дитячому травматизму.                                                          

    5.5.  Забезпечити виконання профілактичних заходів щодо попередження масового розповсюдження гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, і гострих респіраторних інфекцій.

   5.6. Про всі випадки дитячого травматизму з здобувачами освіти/ вихованцями негайно інформувати гуманітарний відділ Лівинецької сільської ради   не порушуючи встановлених термінів відповідно до вимог чинного законодавства (наказ  Департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 06.03.2018 № 108 «Про введення в дію Табеля термінових і строкових донесень з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності»).

  6. Контроль за виконанням розпорядження покласти на начальника гуманітарного відділу Лівинецької сільської ради Іванну ВЛАСОВУ.

Лівинецький сільський голова                                     Андрій ГЕРМАК

Набір учнів до першого класу на 2021-2022 навчальний рік

Шановні батьки!

У зв’язку із введенням загальнодержавного карантину та з зупинкою перебігу строків звернення, відповідно до розпорядження сільського голови Лівинецької ТГ Чернівецької області від 13.05.2021 № 17 «Про завершення 2020/2021 навчального року в закладах ЗСО Лівинецької ТГ», терміни прийому заяв на зарахування до 1-х класів продовжено. Проте Ви можете подати  електронну заяву на зарахування дитини до 1 класу на порталі «Електронна реєстрація в заклади загальної середньої освіти» (https://school.isuo.org/) або надіслати на електронну пошту закладу (mon – kelm_zel@meta.ua) скановані копії документів і заяви та в подальшому (після завершення карантину) підтвердити їх документами у закладі освіти. 


Шановні батьки майбутніх першокласників!

Зарахування буде проводитись відповідно до законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 16.04.2018 № 367.
Зарахування до закладу здійснюється відповідно до наказу директора, що видається на підставі заяви одного з батьків дитини, поданої особисто (з пред’явленням документа, що посвідчує особу заявника).

До заяви додаються:

  • копія свідоцтва про народження дитини (під час подання копії пред’являється оригінал);
  • оригінал або копія довідки форми № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду».

Для організації інклюзивного освітнього простору для дітей  із особливими освітніми потребами до заяви додається висновок про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини (висновок ІРЦ).

У випадку подання копій документів оригінали мають бути подані до видання наказу про зарахування тобто до 31 травня.

При поданні заяви має бути пред'явлено документ, що підтверджує місце проживання дитини чи одного з її батьків на території обслуговування закладу.

Прийом документів здійснюється щоденно з 08.00 до 16.00.

Заява не прийматиметься і не реєструватиметься у разі відсутності хоча б одного з вказаних обов'язкових документів.

Звертаємо увагу, що відповідно до Закону України "Про освіту" (ст.13 ч.1) "Кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти (його філії), що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи. Право особи здобувати початкову та базову середню освіту у державному або комунальному закладі освіти (його філії), за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця особа, гарантується, що не обмежує право особи обрати інший заклад освіти.".

В закладі створені всі умови для отримання повної загальної середньої освіти в новій українській школі.

Мова викладання – українська.

Іноземні мови – англійська мова (з 1-го класу)

До послуг Ваших дітей:

  • навчання та виховання в світлих сучасних класах;
  • досвідчені вчителі,  чуйний та ввічливий персонал;
  • вивчення  іноземної мови;
  • уроки комп’ютерної грамотності;
  • гуртки за інтересами;
  • соціальний супровід;
  • постійний медичний нагляд

Набирає 1-ий клас у 2020-2021 н. р. вчитель, який в своїй роботі використовує сучасні освітні технології інформаційно-комунікативного навчання та ефективні форми і методи ведення уроків.

Педагоги розвивають у дітей основні компетентності творчі здібності, підтримують їхні обдарування, формують навички самоосвіти особистості, виховують загальнолюдські моральні якості, патріотизм, національні почуття, повагу до народних традицій.


Додаткова інформація

Конституція України
Стаття 53.Кожен має право на освіту
1. Повна загальна середня освіта є обов'язковою.
2. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах...
 

Закон України "Про освіту"
Стаття 12.Повна загальна середня освіта
1. Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років. Діти, яким на початок навчального року виповнилося сім років, повинні розпочинати здобуття початкової освіти цього ж навчального року.
2. Особи з особливими освітніми потребами можуть розпочинати здобуття початкової освіти з іншого віку, а тривалість здобуття ними початкової та базової середньої освіти може бути подовжена з доповненням освітньої програми корекційно-розвитковим складником. Особливості здобуття такими особами повної загальної середньої освіти визначаються спеціальним законом.


Стаття 13.Територіальна доступність повної загальної середньої освіти
п. 1.Для забезпечення територіальної доступності повної загальної середньої освіти органи місцевого самоврядування створюють і утримують мережу закладів освіти та їхніх філій.
Кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти (його філії), що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи.
Право особи здобувати початкову та базову середню освіту у державному або комунальному закладі освіти (його філії), за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця особа, гарантується, що не обмежує право особи обрати інший заклад освіти.
 

Закон України "Про загальну середню освіту"
Стаття 18. Зарахування учнів
1. Місцеві органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування закріплюють за закладами загальної середньої освіти відповідні території обслуговування і до початку навчального року обліковують учнів, які мають їх відвідувати.
2. Зарахування учнів до закладу загальної середньої освіти проводиться наказом директора, що видається на підставі заяви, копії свідоцтва про народження дитини, за наявності медичної довідки встановленого зразка і відповідного документа про освіту (крім учнів першого класу).
3. Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти.
Порядки зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів спеціалізованої освіти затверджуються центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування та реалізують державну політику у відповідній сфері.
4. Право на першочергове зарахування до початкової школи мають діти, які проживають на території обслуговування цієї школи.
Діти з особливими освітніми потребами мають право на першочергове зарахування до початкової школи закладу загальної середньої освіти.

 Карантин з користю:ідеї для батьків і дітей

https://drive.google.com/file/d/1nQQ6rUcFMCBLXfswy9Rsq_UgY1Pjnhq0/view?usp=sharing

Поради батькам на час пандемії

 https://drive.google.com/file/d/19QGD4TXmXYZo7wUuOwWfv0ev1IxpHbAD/view?usp=sharing                                                                   Аналіз

освітнього процесу

за  2019/ 2020 навчальний рік

https://drive.google.com/file/d/1gMbMuEnxmx0x_FM-o058du0G8dLwVhoA/view?usp=sharing

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.